Koncert Papieski

Jan Paweł II (1920-2005)

"CZŁOWIEK JEST WIELKI NIE PRZEZ TO, CO MA, NIE PRZEZ TO, KIM JEST ,

LECZ PRZEZ TO, CZYM DZIELI SIĘ Z INNYMI"

W przepiękne niedzielne popołudnie dnia 12 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Woli Krzysztoporskiej odbył się koncert upamiętniający 10 rocznicę śmierci wielkiego Polaka.

Święty Jan Paweł II był jedną z najwybitniejszych postaci XX wieku. Jego 27 letni pontyfikat wywarł ogromny wpływ na kościół na całym świecie, a w szczególności na kościół w Polsce. Historycy uważają, że bez niego nie byłoby wolnej Polski.

Wszyscy pamiętamy jego encykliki: o pokoju, o poszanowaniu godności człowieka, o miłości, o rodzinie. Kiedy umierał        2 kwietnia 2005 roku cały świat wstrzymał oddech. Był niezwykłym człowiekiem, który potrafił porwać tłumy, dlatego pamięć        o nim jest wciąż żywa.

Aby ją uczcić na widowni GOK zasiedli nie tylko zaproszeni goście - przedstawicielki Rady Gminy z przewodniczącą panią Marią Głowacką ale również wielu przybyłych wspaniałych widzów.

Na scenie pojawiła się solistka Teatru Muzycznego w Łodzi pani Sylwia Strugińska-Wochowska,

laureatka III Ogólnopolskiego Konkursu Muzyki Operetkowej w Krakowie, która swój warsztat wokalny kształciła na kursach prowadzonych przez min. Teresę Żylis-Gara i Ryszarda Karczykowskiego. Przepięknie akompaniowali artystce: pani Oliwia Król na skrzypcach oraz pan Mateusz Piechnat na fortepianie. Artyści wykonali kilkanaście utworów. Anielski głos pani Sylwii, profesjonalizm muzyków przepleciony słowami wspominającymi naszego Papieża przeniosły uczestników koncertu do czasów jego bogatego pontyfikatu.

Na zakończenie wraz z osobami zebranymi na widowni został wykonany jeden z najbardziej ulubionych utworów Św. Jana Pawła II - pt. „Barka”. Koncert był niezwykle nastrojowy   a wykonywane utwory przypominały wszystkim postać Ojca Świętego, który był człowiekiem charyzmatycznym i niezwykle skromnym.

Dyrektor i pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury dziękują zaproszonym gościom i wszystkim widzom

za uczestnictwo w niedzielnym koncercie.