Powiatowy Przegląd Zespołów Dziecięcych i Młodzieżowych

W dniu 24 kwietnia br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Woli Krzysztoporskiej ponownie odbył się Powiatowy Przegląd Zespołów Dziecięcych i Młodzieżowych Wokalnych, Tanecznych i Instrumentalnych. Na deskach sceny Gminnego Ośrodka Kultury zaprezentowało się ok 400 uzdolnionych młodych artystów z terenu Powiatu Piotrkowskiego.

Wystąpiło 29 zespołów oraz 28 wykonawców indywidualnych ze szkół oraz ośrodków kultury z gmin: Aleksandrów,             Łęki Szlacheckie, Gorzkowice, Moszczenica, Rczno, Rozprza, Sulejów, Wolbórz oraz Wola Krzysztoporska.

Poziom tegorocznego konkursu był niezwykle wysoki o czym świadczy ilość przyznanych nagród i wyróżnień. Spośród kilkudziesięciu wykonawców jury w składzie: Magdalena Markiewicz - choreograf, instruktor tańca nowoczesnego w Klubie Jaskółczyn oraz Zdzisław Miękus - instruktor tańca towarzyskiego, choreograf, animator kultury, nagrodziło                i wyróżniło 23 młodych artystów.

Wśród naszych laureatów znalazły się dziewczynki z zespołu tanecznego MONTANA, który działa w GOK w Woli Krzysztoporskiej pod okiem instruktorki pani Karoliny Paras, zajmując III miejsce w kat. zespoły taneczne   kl. I – III. Radość była ogromna, tym bardziej że był to pierwszy konkursowy występ tej grupy na dużej scenie. Natomiast I nagrodę wyśpiewał zespół „Iskierki” ze Szkoły Podstawowej w Parzniewicach. Z GOK w Woli Krzysztoporskiej w konkursie zaprezentowały się również dwa inne zespoły: taneczny CUMBIA oraz wokalno – instrumentalny GOK – STAR.

Do zobaczenia za rok w pięknej sali widowiskowej naszego Ośrodka Kultury.