Wesoła majówka w miejscowości Glina

W dniu 26 maja br. w Domu Ludowym w miejscowości Glina odbył się kolejny konkurs z nagrodami zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Woli Krzysztoporskiej dla Kół Gospodyń Wiejskich. Z inicjatywą  organizacji wyszła sołtys i zarazem przewodnicząca KGW w Glinie - Pani Edyta Michalak. Pani sołtys wraz z gospodarzem sali oraz wszystkimi mieszkańcami swojej gościnnej miejscowości rewelacyjnie włączyła się do zorganizowania „Wesołej Majówki”.  Na imprezę dotarli zaproszeni goście -  Wójt Pan Roman Drozdek, Przewodnicząca Rady Gminy Pani Maria Głowacka, Z-ca Przewodniczącej Rady Gminy Pan Grzegorz Konecki oraz radni: Pani Barbara Torchalska, Pan Andrzej Płosa, Pan Paweł Malik i  Pan Wiesław Odrzywół.
Konkurs kulinarno - rekreacyjny polegał na przygotowaniu sałatek i ciast oraz wzięciu udziału w konkurencjach typu: pokaz mody sportowej, rzut kaloszem oraz bieg w workach. Celem konkursu była zarówno wymiana doświadczeń i przepisów kulinarnych jak i popularyzacja sportu i integracja społeczna. Panie ze wszystkich 20 kół biorących udział w konkursie wykazały się /jak zwykle/ ogromnym zaangażowaniem i pomysłowością. Na szczególną uwagę zasługują różnorodne i bardzo pomysłowe kreacje zaprezentowane na pokazie mody.

Natomiast po konkursie wspaniali mieszkańcy wsi Glina z Panią sołtys oraz gospodarzem sali poczęstowali wszystkich uczestników konkursu i przybyłych gości /zakupionymi przez siebie/ pysznymi kiełbaskami, które zostały upieczone na ognisku. Pan Wójt, Przewodnicząca Rady Gminy oraz Dyrektor GOK ogłosili wyniki oraz wręczyli nagrody w formie talonów. Rozstrzygnięcie konkursu wyglądało następująco:
I miejsce i nagrodę w wysokości 650 zł zdobyło KGW w Radziątkowie, II miejsce i nagrodę w wysokości 550 zł przypadło dla KGW Stradzew, III miejsce i kwotę 450 zł było udziałem KGW Rokszyce I.  Pozostałe 17 kół otrzymało nagrody za udział w wysokości 350 zł.

Po 9 latach od momentu rekonstrukcji Gminnego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych /pod który podlegają KGW/ zamierzenia  naszych władz przerosły wszelkie oczekiwania. Nasza damska rodzina rozrasta się w szybkim tempie, w tym roku powstało bowiem z inicjatywy kolejnej Pani sołtys trzydzieste  KGW w miejscowości Piaski. Jest również pozytywny sygnał, że mieszkańcy naszej gminy traktują organizacje społeczne jak własne. Ogromnie pomagają w tym powstające i modernizowane /dzięki przychylności naszych władz/ kolejne domy ludowe. Rośnie również świadomość społeczna oraz dbałość o to co gminne czyli nasze. Dzięki konkursom, festynom, zebraniom kobiety mogą wyjść z domu, spotkać się z koleżankami, pochwalić się swoimi umiejętnościami kulinarnymi oraz pomysłowością.

Gminny Ośrodek Kultury ustalając regulamin konkursu miał na względzie również zmobilizowanie do aktywności ruchowej oraz kreatywności. W efekcie udało się wyłonić kilka gwiazd, które nie krępowały się zabłysnąć indywidualnie. Władze naszej gminy, organizator oraz wszyscy uczestnicy konkursu bardzo serdecznie  dziękują wszystkim mieszkańcom Gliny na czele z Panią Edytą Michalak za bardzo duże zaangażowanie i wspaniałe przyjęcie.

Przejdź do galerii fotografii poświęconej imprezie >>