Ferie z GOK-iem już za nami

Dobiegły końca zajęcia feryjne pn. „Rok za rokiem ferie z GOK-iem” współorganizowane dla dzieci i młodzieży przez Gminny Ośrodek Kultury w Woli Krzysztoporskiej oraz Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Dwutygodniowy program ferii został bardzo ciekawie zestawiony, dzięki czemu każdy mógł znaleźć coś dla siebie. W programie znalazły się zajęcia: plastyczne, taneczne, muzyczne z karaoke, zabawy świetlicowe, przedstawienie teatralne, turniej tenisa stołowego i różnego rodzaju konkursy.
Dzieci zainteresowała ciekawie poprowadzona lekcja biblioteczna, spotkanie instruktażowe z policjantem oraz projekcja bajek.

Największą atrakcją tegorocznych ferii była wycieczka do Pożarniczego Centrum Historyczno-Edukacyjnego w Wolborzu, gdzie ogromną radość sprawiła uczestnikom możliwość wejścia do wozu bojowego i użycie klaksonów.
Na zakończenie zajęć odbył się karnawałowy bal przebierańców z konkursem na najciekawszą kreację. Wręczono też nagrody rzeczowe oraz słodycze z rozstrzygniętych konkursów, których fundatorem była GKRPA.

– Tegoroczna oferta została optymalnie dobrana do oczekiwań licznej grupy młodych ludzi, dzięki temu przyciągała codziennie ponad 40 dzieci. Projekcja bajek oraz przedstawienie teatralne pt. „Rozbójnik Rumcajs” mogły również ucieszyć liczną grupę dzieci, które przychodziły kilka razy z Przedszkola Samorządowego oraz Przedszkola Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich. Było różnorodnie i wesoło. Czas upłynął wszystkim dzieciakom pod znakiem dobrej zabawy, nauki, ale przede wszystkim integracji. Niestety, wszystko, co dobre, szybko się kończy – dodaje dyrektor GOK Jolanta Kołacińska.
Dyrektor GOK dziękuje za udział w zajęciach wszystkim dzieciom, natomiast za wzorową organizację Marcie Kopackiej z GKRPA, instruktorom: Marii Koczyńskiej, Magdzie Ryżewskiej, Małgorzacie Golec. Szczególne podziękowania dyrektor GOK kieruje w stronę Mariusza Wieczorka, który swoim zaangażowaniem, otwartością i pomysłowością potrafił przyciągnąć i zainteresować tak liczną grupę uczestników tegorocznych zajęć feryjnych.