II Gala Bibliotek Publicznych Powiatu Piotrkowskiego

W niedzielę 14 maja 2017 r. w Rozprzy odbyła się II Gala Bibliotek Publicznych Powiatu Piotrkowskiego, w której uczestniczyły bibliotekarki Gminnej Biblioteki Publicznej w Woli Krzysztoporskiej i jej Filii: kierownik GBP Joanna Filipek oraz Edyta Michalak i Marta Kopacka.

Gospodarzem tegorocznej Gali była Gminna Biblioteka Publiczna w Rozprzy a organizatorami Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Piotrkowie Trybunalskim, Miejskie Biblioteki Publiczne w Piotrkowie Trybunalskim, Sulejowie i Wolborzu oraz Gminne Biblioteki Publiczne w Aleksandrowie, Czarnocinie, Gorzkowicach, Grabicy, Łękach Szlacheckich, Moszczenicy, Ręcznie, Rozprzy i Woli Krzysztoporskiej. Tegoroczna gala była podzielona na strefy bibliotekarzy, pisarzy oraz robotyki i zabaw animacyjnych.

Rozpoczęła się występem artystycznym, po którym tradycyjnie zaprezentowali się przedstawiciele poszczególnych bibliotek, wręczając jednocześnie wójtom i burmistrzom koszulki z napisem „ Książka to okno na świat, nieważne ile masz lat”. W strefie bibliotekarzy swoje stanowiska miały poszczególne biblioteki, które przyciągały wszystkich zainteresowanych regionalnymi wydawnictwami książkowymi, gadżetami dla młodszych i dorosłych czytelników oraz słodkościami. Stanowisko GBP w Woli Krzysztoporskiej zasilili państwo Julia i Grzegorz Karlińscy – autorzy regionalnych powieści historycznych takich jak: „Oprzężów”,  „Tumawiec” czy najnowszej „Mgła nad Luciążą”.
Jednocześnie na scenie trwały występy młodych artystów reprezentujących poszczególne gminy, został również rozstrzygnięty konkurs plastyczny. Na zakończenie wystąpił zespół BELTAINE.

Kierownik i pracownicy GBP w Woli Krzysztoporskiej serdecznie dziękują wszystkim czytelnikom i sympatykom bibliotek za przybycie i uczestnictwo w tegorocznej gali. Szczególne podziękowania kierujemy do Wójta Gminy Pana Romana Drozdka oraz Państwa Julii i Grzegorza Karlińskich za uczestnictwo i wsparcie bibliotekarek z GBP w Woli Krzysztoporskiej.