Spotkanie autorskie z Zofią Stanecką

Po raz drugi w tym roku Gminna Biblioteka Publiczna w Woli Krzysztoporskiej zorganizowała dla swoich małych czytelników spotkanie autorskie. 16 października autorka książek dla dzieci pani Zofia Stanecka spotkała się z uczniami klas II i III Szkoły Podstawowej w Woli Krzysztoporskiej.

Opowiadaniom o tym jak wygląda praca pisarza oraz jak niezwykle istotna w tym zawodzie jest wyobraźnia towarzyszyły zadania, zagadki i wspaniałe ilustracje wykonywane przez samą autorkę podczas spotkania. Dzieci chętnie uczestniczyły we wszystkich zadaniach i same wymyślały własne historie i opowiadania.

Na koniec spotkania przyszedł czas na podpisywanie książek oraz zadawanie pytań, na które pani Zofia odpowiadała cierpliwie, a czasem żartobliwie.

„Mam nadzieję, że spotkania z autorami będą zachętą i bodźcem do tego, aby nasze dzieci chętniej sięgały po książki, które tak wspaniale rozwijają wyobraźnię, a przede wszystkim uczą” – mówi Joanna Filipek kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Woli Krzysztoporskiej. „Dziękuję uczniom i wychowawcom uczestniczącym w spotkaniu. Szczególne podziękowania kieruję do dyrektora Szkoły Podstawowej w Woli Krzysztoporskiej pana Zbigniewa Ziemby za udostępnienie sali”.