III Gminny Dzień Kobiet Wiejskich – święto pełne radości za nami

W minioną sobotę, 12 października 2024 roku, w Gminnym Ośrodku Kultury w Woli Krzysztoporskiej odbyło się wyjątkowe wydarzenie – III Gminny Dzień Kobiet Wiejskich. To coroczne spotkanie, mające na celu uhonorowanie i celebrowanie pracy oraz zaangażowania kobiet z Kół Gospodyń Wiejskich, zgromadziło liczne grono mieszkanek gminy oraz gości.

Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem Wójta Gminy Wola Krzysztoporska, Romana Drozdka, który aktywnie wspiera inicjatywy lokalnych społeczności. Gościem specjalnym wieczoru był znany i lubiany Kabaret z Konopi, który rozbawił publiczność do łez swoim pełnym humoru występem.

Szczególne podziękowania należą się wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wspaniałego wydarzenia. Dziękujemy Edycie Albin-Grzywacz, Katarzynie Stus, Aleksandrze Źrodelnej, Adrianowi Członce, Marcinowi Wolankiewiczowi oraz Marioli Barczyk za ich pracę i zaangażowanie, które pozwoliły na sprawną realizację wszystkich elementów uroczystości.

Dziękujemy również Pani Koordynator KGW, Kamili Kaczorowskiej, za zainicjowanie i współorganizację tego święta, które ponownie zgromadziło lokalną społeczność. Jej zaangażowanie pozwala kobietom wiejskim świętować w radosnej atmosferze, a jednocześnie wzmacniać więzi między mieszkańcami gminy.

Nie zabrakło także pysznych wypieków przygotowanych na uroczystość przez Koła Gospodyń Wiejskich, które zadbały o słodki poczęstunek dla wszystkich obecnych. Dzięki ich pracy uczestnicy mogli cieszyć się domowymi smakołykami, co dodatkowo umiliło wspólne świętowanie.

Na zakończenie wydarzenia, uhonorowano nagrodzone Panie z KGW, które swoją pracą i zaangażowaniem zasłużyły na szczególne wyróżnienie. Dziękujemy za Wasze poświęcenie i oddanie, które stanowi inspirację dla całej naszej lokalnej społeczności.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy wzięli udział w tym wyjątkowym wydarzeniu. Cieszymy się, że III Gminny Dzień Kobiet Wiejskich okazał się wielkim sukcesem, i już teraz zapraszamy na kolejną edycję tego święta!

Marcin Pawlikowski, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury.

Foto. Radosław Cieniewski