GOK pomaga w badaniach mammograficznych

W związku ze Światowym Dniem Walki z Rakiem w Gminnym Ośrodku Kultury w Woli Krzysztoporskiej odbyło się spotkanie z dyrektorem panią Ewą Kucharską , onkologiem panią Marzeną Zalewską oraz radiologiem panią Katarzyną Wach – Mazuchowską z kliniki Salve Medica z/s w Łodzi.

Panie, które przybyły na spotkanie z terenu gminy oraz członkinie Koła 50+ miały możliwość wysłuchania prelekcji dotyczącej profilaktyki piersi wśród kobiet oraz wyćwiczenia sposobu badania piersi.

Spotkanie było zorganizowane w celu uświadomienia kobietom, że tego typu nowotwór jest najczęstszą przyczyną zgonów wśród kobiet. Codziennie na świecie na raka piersi umiera 13 kobiet , a 12 dowiaduje się o wykrytej chorobie.

W naszym województwie łódzkim tylko 30 % uprawnionych kobiet w wieku 50-69 lat skorzystało z programów bezpłatnych badań mammograficznych. Zachęcamy do badań, ponieważ wcześniej wykryte zmiany są możliwe do całkowitego wyleczenia. Jak twierdziła pani doktor onkolog Marzena Zalewska są już leki na raka piersi.

Najbliższe badania można przeprowadzić już 17 lutego / w poniedziałek/ w mammobusie na parkingu przy Gminnym Ośrodku Kultury w godz. 12.00-17.00 Zapisy dokonywane są w Salve Medica w Łodzi tel. 42 254 64 10 lub 517 544 004.