Koncert Noworoczny AD 2019 za nami

Koncert Noworoczny to już nie tylko tradycja ale przede wszystkim uczta wokalno-muzyczna. W tym roku na  naszej skromnej scenie gościliśmy panią Annę Lasota, absolwentką Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, wokalistkę Teatru Muzycznego w Poznaniu.

Solistka jest laureatką prestiżowej Teatralnej Nagrody Muzycznej 2015 roku w kategorii „Najlepsza wokalistka musicalowa” za wykreowanie fenomenalnej tytułowej roli Evity Peron w cieszącym się wysokim uznaniem krytyków i publiczności spektaklu „Evita”. Występowała także m. in. na Galowym Koncercie Kanada 150 w Toronto z solistami londyńskiej opery Covent Garden czy w mediolańskiej La Scali w kwietniu 2017 roku.

Artystka występuje również na Koncertach Muzyki Filmowej w Warszawie, Krakowie, festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy Zdroju, w Gdańsku i wielu innych miastach w Polsce jak i za granicą min. w Niemczech, we Włoszech oraz za oceanem. Jej talent muzyczny wielokrotnie nagradzali zarówno jurorzy jak i publiczność m.in. na „Królewskim Festiwalu Wokalnym” w Wilanowie, na Ogólnopolskim Konkursie „Złote Głosy Mazowsza”.

Pani Ania prywatnie jest osobą ciepłą, nie stwarzającą dystansu. W wywiadzie, który udzieliła dla Magazynu MINT wiele mówi o miłości do muzyki, którą wyniosła z rodzinnego domu i tu warto podkreślić, iż pochodzi z naszej gminy – z miejscowości Mąkolice. Talent do śpiewania odziedziczyła po mamie, która ma pięknie brzmiący, donośny głos. Jej wrażliwość muzyczna ukształtowana została w późniejszym czasie dzięki osobom, które na swojej drodze spotkała. Twierdzi, że tak wiele jest piękna w muzyce, iż nie chce się ograniczać do jednego gatunku, w wielu odnajduje to co ją porywa, co zmusza do refleksji, co daje nadzieję, pobudza do działania, pozwala stać się lepszym, wrażliwszym. Miłość do muzyki i wielki talent – szacunek dla swojej publiczności.

Przy fortepianie akompaniował Oskar Stabno, absolwent Poznańskiej Szkoły Chóralnej, pianista jazzowy urodzony w Poznaniu, współpracujący m. in. Leszkiem Możdżerem, Maciejem Markiewiczem, Stanisławem Deją czy Romualdem Koperskmi. Artysta zafascynowany i inspirowany brzmieniem i techniką gry swojego imiennika Oskara Petersona.

Podczas koncertu miało miejsce także uhonorowanie zasłużonych dla Gminy Wola Krzysztoporska. Przedstawicielom lokalnej społeczności, którzy swoimi działaniami wyróżnili się w ubiegłym roku przyznano tytułu „Zasłużony dla Gminy Wola Krzysztoporska 2018”. W tym roku byli to: Maria Głowacka, Krzysztof Jegwiejuk i Ryszard Cieślak.

Gości, wśród których znaleźli się m.in. wicemarszałek województwa łódzkiego Zbigniew Ziemba i starosta powiatu piotrkowskiego Piotr Wojtysiak, oraz licznie zgromadzoną publiczność wypełniającą salę widowiskową do ostatniego miejsca powitała dyrektor wolskiego GOK-u Jolanta Kołacińska. Po niej krótko podsumował ubiegły rok wójt gminy Wola Krzysztoporska Roman Drozdek.

Tuż po wręczeniu statuetek rozpoczęła się muzyczna część wieczoru. W podróż po świecie opery, jazzu, muzyki filmowej zabrał publiczność dość niezwykły duet. W brawurowym wykonaniu można było usłyszeć usłyszeć m.in. arie i piosenki ze spektakli: „Koty”, „Evita”, „Titanic”, „My Fair Lady”, „West Side Story”, „James Bond”. Publiczność, która wypełniła szczelnie salę widowiskową, podziękowała artystom owacjami na stojąco.