Statuetki trafiły do rąk zasłużonych

Po raz kolejny w skromnej oprawie (spowodowanej epidemią) odbyło się 30 stycznia wręczenie statuetek „Zasłużony dla Gminy Wola Krzysztoporska 2021”. Ale na scenie i tak pojawiły się prawdziwe gwiazdy – to nasi wspaniali nominowani!

Podobnie jak w roku ubiegłym w sanitarnym reżimie i niestety bez szerszej publiczności obyło się wręczenie statuetek „Zasłużony dla Gminy Wola Krzysztoporska 2021”. Nagradzanych powitała p.o. dyrektor wolskiego GOK-u Joanna Filipek, a 2021 rok podsumował wójt gminy Wola Krzysztoporska Roman Drozdek. – Mimo trudności i pandemii to był udany rok dla naszej gminy. Udało się zrealizować aż 43 inwestycje za łączną kwotę ok. 14,5 mln zł. I to inwestycje w bardzo różnych obszarach (kanalizacja, parkingi, osiedle budynków komunalnych oraz drogi, także te powiatowe). Na te przedsięwzięcia pozyskaliśmy z różnego rodzaju programów łącznie kwotę około 20 mln zł. Część z nich będzie kontynuowana w latach kolejnych. A na bieżący rok udało się wypracować nadwyżkę operacyjną w kwocie ok. 10,5 mln zł, co uplasowało nas na piątym miejscu w województwie łódzkim. To bardzo dobrze wróży budżetowi gminy na 2022 r. Myślę, że samorząd dobrze wykonał swoją pracę – mówił Roman Drozdek. – Ale dziś spotykamy się przede wszystkim po to, by uhonorować osoby, które inspirują i pokazują, jak działać społecznie i łączyć w tym działaniu całe środowisko. Gratulacje nominowanym złożyła także przewodnicząca Rady Gminy Małgorzata Gniewaszewska.

Tego dnia, który był także 30. Finałem WOŚP, odwiedzający Gminny Ośrodek Kultury mogli zasilić orkiestrowe skarbonki, co zresztą czynili bardzo chętnie.

Jednocześnie rozstrzygnięto także konkurs na „Tradycyjny stroik bożonarodzeniowy z życzeniami”.

(materiał: www.wola-krzysztoporska.pl)