Fundacja w Mzurkach z GOK zorganizują przegląd pieśni patriotycznej

Pani Sylwia z Fundacji Wspierania Folkloru Wiejskiego i Miejskiego w Mzurkach wraz z prezesem panem Ryszardem od dłuższego czasu planowali zorganizowanie przeglądu pieśni patriotycznych.

Jak twierdzi pani Sylwia, która opracowała wniosek o grant do LGD „Bu-duj Razem” jest to jej niespełnione dotąd marzenie. Sama pochodzi z sąsiedniej gminy Drużbice ale nie raz brała czynny udział w działaniach kulturalnych naszej gminy.

Dlatego postanowiła do projektu pt. „Ojczyzno Ma” zaprosić jako partnera Gminny Ośrodek Kultury w Woli Krzysztoporskiej. A ponieważ marzenia się spełniają pani dyrektor wolskiego GOK-u zadeklarowała się, że w przypadku jeśli wniosek zostanie odrzucony to przegląd i tak się odbędzie.

W planie jest również występ laureatów przeglądu na uroczystościach Narodowego Święta Niepodległości w Woli Krzysztoporskiej.