Spotkanie autorskie z Wiesławem Drabikiem

Tegoroczny Tydzień Bibliotek w Gminnej Bibliotece Publicznej w Woli Krzysztoporskiej zakończył się wspaniałą niespodzianką dla najmłodszych czytelników i sympatyków biblioteki. Było nią spotkanie autorskie z Panem Wiesławem Drabikiem.

Pochodzący z Krakowa autor jest absolwentem Akademii Górniczo-Hutniczej , po ukończeniu której zajmował się budowaniem domów. Jego przygoda z pisaniem rozpoczęła się w dniu, w którym pomógł swojej córce Joasi napisać wiersz do szkoły. Wówczas zmienił całkowicie swoje życie zawodowe, zostając autorem książek dla dzieci.
W dwóch spotkaniach uczestniczyły dzieci z Przedszkola Samorządowego w Woli Krzysztoporskiej, Przedszkola Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Woli Krzysztoporskiej oraz Słonecznego Przedszkola w Parzniewicach.

Oprócz wspaniałych opowieści ze swojego życia, autor wspólnie z dzieciakami czytał fragmenty swoich książek. Były również zagadki za które przedszkolaki otrzymywały naklejki, ci którzy mieli ich najwięcej otrzymali wybrane przez siebie książki z własnoręcznym wpisem od autora. Dzięki wspaniałemu podejściu Pana Wiesława Drabika do najmłodszych spotkania przebiegły w niezwykle radosnej i twórczej atmosferze.

Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Woli Krzysztoporskiej serdecznie dziękuje przedszkolakom oraz ich opiekunom za tak liczne przybycie i uczestnictwo w tym wspaniałym wydarzeniu. Szczególne podziękowania dla Jolanty Kołacińskiej dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Woli Krzysztoporskiej za udostępnienie sali widowiskowej.