Tydzień Bibliotek w Woźnikach i Gomulinie

W dniach 8-15 maja swoje święto miały biblioteki, bibliotekarze i fani czytelnictwa. Wtedy właśnie obchodzony jest Tydzień Bibliotek. Ogólnopolska akcja organizowana od wielu lat przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. W tym roku XIX edycja pn. „Świat w jednym miejscu”. Święto ma na celu promocję bibliotek i czytelnictwa.

Z tej okazji w bibliotece w Woźnikach 10 maja gościły wierne czytelniczki. Na spotkaniu zapoznały się z nową ofertą książkową, a przy herbatce wysłuchały pogadanki o czytaniu i bibliotekach. Na koniec zostały obdarowane cukierkami z doczepionymi doń cytatami i aforyzmami o książkach, bibliotekach, które mają być zachętą i motywacją do częstszego sięgania po książkę.

Natomiast bibliotekę w Gomulinie 13 maja odwiedziły przedszkolaki z najstarszej grupy Przedszkola Katolickiego w Gomulinie. Zwiedziły bibliotekę, obejrzały zbiory, a dokładniej piękne, kolorowe książeczki specjalnie dla nich przygotowane. Wysłuchały także krótkiego opowiadania jak się z nimi we właściwy sposób obchodzić, aby jak najdłużej nam służyły. W podziękowaniu zostawiły bibliotece piękną laurkę i bukiet majowych bzów. Same dostały zakładki bardzo przydatne podczas czytania. Obiecały, że będą zaglądać do biblioteki i wypożyczać książki.

Odwiedzajcie biblioteki nie tylko z okazji ich święta. Każda okazja do czytania jest dobra,
bo „Kto czyta książki, żyje podwójnie” jak mówił Umberto Eco / włoski intelektualista, filozof, bibliofil, powieściopisarz, publicysta/.