Narodowe Czytanie w GOK

Już po raz kolejny współpraca Gminnej Biblioteki Publicznej w Woli Krzysztoporskiej z Zespołem Szkół CKZ im. Wincentego Witosa w Bujnach zaowocowała wspaniałym literackim wydarzeniem.

W piątek 20 września uczniowie szkół z Bujen, Gomulina, Krzyżanowa, Parzniewic i Woli Krzysztoporskiej przybyli do Gminnego Ośrodka Kultury aby wysłuchać fragmentów „Kordiana” J. Słowackiego, który był lekturą tegorocznego Narodowego Czytania. W spotkaniu uczestniczyli również dyrektorzy szkół i przedszkola, księża oraz radni.

Przygotowana przez polonistkę Julitę Furczyńską grupa młodzieży w składzie: Kamińska Martyna, Kawałek Justyna, Lenarczyk Nikola, Mikułowski Szymon, Rudzki Jan, Skoczylas Andżelika, Trusiński Mateusz, Uptas Brajan oraz Walicki Wiktor w brawurowy sposób przedstawiła fragmenty lektury za co otrzymała gromkie brawa.

Nie zabrakło również symbolicznych upominków i gratulacji. Odpowiedzialna za współorganizację wydarzenia Joanna Filipek – kierownik GBP w Woli Krzysztoporskiej podziękowała publiczności za przybycie i uczestnictwo, a także zaprosiła na kolejną edycję wydarzenia już za rok.

Foto: Anna Wiktorowicz/www.wola-krzysztoporska.pl