I Rodzinne Kolędowanie w Gminie Wola Krzysztoporska

Dziękujemy za tak liczne przybycie i zaangażowanie wszystkich mieszkańców, którzy pomogli nam w organizacji tak wspaniałej uroczystości.

Jako pierwsze 13 stycznia 2023 roku na scenie wystąpiło Przedszkole Samorządowe z Woli Krzysztoporskiej. Mogliśmy zobaczyć 4 wspaniale przygotowane układy taneczne, które przygotowały grupy: Truskaweczki, Poziomki i Malinki. Serdeczne podziękowania dla dzieci i opiekunów.

Następnie na scenie pojawiła się grupa wokalna działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Woli Krzysztoporskiej, której instruktorem jest Pani Ilona Pluta. Grupa wokalna zaśpiewała dla nas dwa utwory:
– Pastorałka od serca do ucha,
– Feliz navidad – Bonny M,
Brawa dla Wszystkich małych artystów.

W drugiej części koncertu z kompozycją współczesną Łukasza Skrobka wystąpiła na scenie Nicol Stanisz-Jabłońska. Pastorałka powstała w ubiegłym roku. Opowiada o współczesnych wydarzeniach na świecie. Kompozycja została zrealizowana w Gminnym Ośrodku Kultury. Sam kompozytor zasiadł za pianinem, obsadę wokalną zapewniła Nicol Stanisz-Jabłońska natomiast realizacją nagrania dźwiękowego zajął się Marcin Pawlikowski.

Następnie wystąpił zespół powstały w naszym GOK – muzycy związani z naszą gminą. Zespół powstał z inicjatywy Dyrektora Domu Kultury. Grupa wykonała kolędy i pastorałki, które zaśpiewali uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Wola Krzysztoporska oraz ksiądz wikariusz Kamil Cudak z parafii w Bogdanowie.

1. Jest taki dzień wykonała Marysia Krasińska uczennica Szkoły Podstawowej w Woli Krzysztoporskiej
2. Przybieżeli do Betlejem wykonali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Gomulinie: Maria Lasota, Zuzanna Dryżek
3. Wśród Nocnej Ciszy zaśpiewała: Hania Warszada, Zosia Pijewska, Natalia Robak oraz Kornelia Ałaszewska – uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Parzniewicach
4. Gdy Śliczna Panna zaśpiewała Magdalena Zapała ze Szkoły Podstawowej w Bogdanowie oraz Kalina Olejnik ze Szkoły Podstawowej w Woli Krzysztoporskiej
5. Pójdźmy Wszyscy do Stajenki wykonali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Bujach: Weronika Miśkiewicz, Oskar Miśkiewicz, Barbara Wochyń i Franciszek Pluta
6. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Krzyżanowie: Paulina Pawłuś, Julia Wrocławska i Bartłomiej Karkocha zaśpiewali Lulajże Jezuniu
7. Gore Gwiazda a następnie Dzisiaj w Betlejem wykonali uczniowie
ze Szkoły Podstawowej w Gomulinie: Kaja Pyrzakowska, Maria Wojtczyk, Aleksandra Chudy, Nina Pirek, Celina Pirek oraz ks. Kamil Cudak
8. Uciekali, Uciekali zaśpiewała Marcelina Olejnik, która uczęszcza na zajęcia wokalne do Gminnego Ośrodka Kultury
9. Mario Czy Ty Wiesz wykonała uczennica szkoły Podstawowej w Woli Krzysztoporskiej Amelia Książek
Uczniów do występu przygotowali: p. Paweł Filipek, Emil Paszta, Magdalena Ryżewska, Ilona Pluta, Lidia Nicińska oraz Marcin Pawlikowski.
Skład zespołu muzycznego:
1. instrumenty klawiszowe – Paweł Filipek
2. gitara solowa – Błażej Ginglas
3. gitara basowa – Paweł Kwiatkowski
4. puzon i tenor – Jarosław Stępień
5. saksofon tenorowy – Ilona Pluta
6. flet – Aleksandra Pielużek uczennica Szkoły Podstawowej w Woli Krzysztoporskiej
7. trąbka – Artur Jarzębski
8. instrumenty perkusyjne – Piotr Toma
9. koordynator projektu – Marcin Pawlikowski

Jako przed ostatni naszej scenie wystąpił zespół “Ludowe Pasjonatki”. Wykonał utwory świąteczne pt.:
1. Cicha noc
2. Złota Jerozolima
3. Józefie Stajenki nie szukaj
4. Merry Christmas Everyone
Instruktorem jest Pan Grzegorz Bogus. Na bis zaśpiewaliśmy wspólnie razem z publicznością kolędę pod tytułem “Pójdźmy wszyscy do Stajenki”, a rozpoczął wspólne śpiewanie nowopowstały zespół z urzędu gminy. Grupa nosi nazwę „Zespół Samorządowców” w składzie Wójt Roman Drozdek- Akordeon, Przewodnicząca Rady Małgorzata Gniewaszewska – śpiew, zastępca wójta Mieczsysław Warszada – śpiew oraz Błażej Ligęza – gitara akustyczna.
Dziękujemy za wspólne kolędowanie. Mamy nadzieję, że się państwu spodobały występy i będziemy spotykali się cyklicznie na wspólnym kolędowaniu każdego roku.
W tym miejscu chcemy podziękować za przygotowanie poczęstunku dla osób występujących na ręce pani koordynator Kamili Kaczorowskiej i KGW z Blizina oraz za przekazanie słodkości i soków Centrum Dystybucji Kaufland Polska w Rokszycach. Uroczystość prowadził znany i lubiany Pan Aleksander Książczak.
Do zobaczenia za rok.

Foto. Radosław Cieniewski