Konkurs pn.: „Czy znasz życie i mowę swych przodków? ”

Regulamin konkursu „Czy znasz życie i mowę swych przodków? ”

1. Organizatorem konkursu jest Gminny Ośrodek Kultury w Woli Krzysztoporskiej ul. Południowa 2, 97-371 Wola Krzysztoporska.

2. Cele konkursu:

• poznanie mowy, obyczajów, zwyczajów tradycji i życia mieszkańców wsi ,
  • popularyzacja wiedzy na temat kultury mieszkańców obszarów wiejskich,
  • pokazanie różnic i cech wspólnych życia wiejskiego dziadków i wnuków na przestrzeni mijających lat, poprzez wspomnienia starszych pokoleń z czasów dzieciństwa i młodości,
  • popularyzacja wiedzy na temat ważnych zjawisk zachodzących na wsi,
  • nawiązanie więzi między starszym a młodszym pokoleniem,
  • zainteresowanie młodego pokolenia życiem swych dziadków i pradziadków,

3. Zasady konkursu

1. Konkurs trwa od 01.02.2024r. do 27.04.2024r. – rozstrzygnięcie konkursu.
  2. Konkurs adresowany jest do wszystkich mieszkańców Gminy Wola Krzysztoporska i nie ma ograniczeń wiekowych. Osoby niepełnoletnie mogą brać udział w konkursie po pisemnej zgodzie rodzica/opiekuna, która znajduje się na końcu karty pytań.
  3. W konkursie może wziąć udział tylko jedna osoba z danego gospodarstwa domowego.
  4. Konkurs składa się z zestawu 65 pytań. Ocenie podlegać będą „karty” tych uczestników, którzy udzielą odpowiedzi na co najmniej połowę pytań ( odpowiedź na minimum 35 punktów).
  5. Zestaw pytań stanowi załącznik nr 1 do niniejszego regulaminu i jest jednocześnie kartą zgłoszeniową do konkursu. Odpowiedzi należy wpisać w miejsca kropek.
  6. Zestaw pytań dostępny jest w formie elektronicznej od 1 lutego 2024r. na stronie

www.gok-wola.pl oraz w formie papierowej w Gminnym Ośrodku Kultury w Woli Krzysztoporskiej .

1. Odpowiedzi, tylko w formie papierowej, prosimy dostarczyć osobiście lub pocztą tradycyjną na adres: Gminny Ośrodek Kultury ul. Południowa 2, 97-371 Wola Krzysztoporska do 15 marca 2024r. – po tym terminie nie przyjmujemy kart odpowiedzi.
  2. Uczestnicy konkursu będą mogli otrzymać pakiet odpowiedzi z wyjaśnieniem kwestii dla nich niejasnych, bądź takich na które nie znali odpowiedzi.
  3. Oceny prac dokona jury powołane przez organizatora.
  4. Lista nagrodzonych osób zostanie umieszczona na stronie internetowej Gminnego Ośrodka Kultury w Woli Krzysztoporskiej po rozstrzygnięciu konkursu.
  5. Trzy pierwsze miejsca wyróżnimy nagrodami rzeczowymi. Organizator po konsultacjach z Jury może rozszerzyć póle nagród o wyróżnienia.
  6. Organizator poinformuje uczestników o terminie i sposobie przekazania nagród do 19 kwietnia 2024r.
  7. Aby odpowiedzieć na pytania konkursowe, należy skorzystać z różnych źródeł wiedzy: podręczników, słowników, Internetu. Najcenniejszym źródłem będzie jednak rozmowa
    z babcią, dziadkiem, osobą, która pamięta dawne życie na wsi.
  8. Każdy uczestnik konkursu lub rodzic/opiekun w przypadku osoby niepełnoletniej, podpisuje zgodę na przetwarzanie danych oraz wizerunku znajdującą się na karcie zgłoszeń.
  9. Osoby niepełnoletnie mogą brać udział w konkursie po pisemnej zgodzie rodzica/opiekuna, która znajduje się na końcu karty pytań.
  10. Przystąpienie przez uczestnika do konkursu oznacza zaakceptowanie niniejszego Regulaminu

Pomysłodawcą konkursu i autorem pytań jest pasjonat kultury ludowej, świętokrzyski regionalista Pan Marian Kwiecień.