Najpiękniejszy, Tradycyjny Stół Wielkanocny

W dniu 24 kwietnia 2022 roku w Domu Ludowym w Rokszycach gm. Wola Krzysztoporska odbył się Regionalny Konkurs pn. „Najpiękniejszy, Tradycyjny Stół Wielkanocny”.

Konkurs zorganizowany był przez Gminny Ośrodek Kultury w Woli Krzysztoporskiej, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Nad konkursem patronat objął Marszałek Senior Antoni Macierewicz oraz Wójt Gminy Wola Krzysztoporska Roman Drozek. Konkurs promował kampanie „Polska smakuje”.
Nagrody w konkursie ufundował KOWR, ARiMR, Marszałek Senior Antoni Macierewicz, Wicemarszałek Województwa Łódzkiego Zbigniew Ziemba, Wójt Gminy Wola Krzysztoporska, Gminny Ośrodek Kultury w Woli Krzysztoporskiej.

W konkursie wzięło udział 17 kół z naszego regionu. Wszystkie Koła Gospodyń Wiejskich otrzymały nagrody pieniężne i rzeczowe.
Oprócz wyróżnień na podium znalazły się koła, które otrzymały:

• 1 miejsce KGW Woźniki Kolonia
  • 2 miejsce KGW Włodzimierzów oraz KGW Rokszyce
  • 3 miejsce KGW Tychów oraz KGW Mąkolice

O muzyczną otoczkę konkursu zadbały dwa zespoły działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Woli Krzysztoporskiej. Zespół śpiewaczy „ Pasjonatki”, oraz Kapela Podwórkowa „ pod Dębu”.

Gratulujemy wszystkim za wspaniałe przygotowania „Najpiękniejszych, Tradycyjnych Stołów Wielkanocnych”.

Fot. Radosław Cieniewski