Koncert Laureatów XII Przeglądu Piosenki Anny Jantar i Marka Grechuty

Wspaniałe emocje i niezapomniane chwile towarzyszyły uczestnikom i widzom podczas Koncertu Laureatów XII Przeglądu Piosenki Anny Jantar i Marka Grechuty, który odbył się 12 kwietnia 2024 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Woli Krzysztoporskiej. Wydarzenie zorganizowane zostało pod patronatem Wójta Gminy Wola Krzysztoporska, Pana Romana Drozdka.

Łącznie 72 utalentowanych wykonawców z 10 szkół powiatu piotrkowskiego oraz Bełchatowa stanęło do konkursowych przesłuchań, prezentując swoje umiejętności w pięciu kategoriach: soliści klas 0 – III, soliści klas IV – VI, soliści klas VII – VIII, duety oraz zespoły wokalne. Ich występy były oceniane przez jury w składzie: Mateusz Cieślak (przewodniczący), Radosław Dziubecki i Marcin Pawlikowski.
Nagrody i wyróżnienia otrzymali:

Soliści:
Kategoria I-III:
1. I miejsce: Hanna Książek – SP Wola Krzysztoporska
2. II miejsce: Kaja Matczak – SP Wola Krzysztoporska
3. III miejsce: Nina Pirek – SP Gomulin
Kategoria IV-VI:
1. I miejsce: Zofia Merendziak – SP nr 12 Piotrków Trybunalski
2. II miejsce: Władysław Gągała – SP nr 12 Bełchatów
3. III miejsce: Iga Kulik – SP Straszów, Aniela Dryżek – SP Gomulin
Kategoria VII-VIII:
1. I miejsce: Kalina Olejnik – SP Wola Krzysztoporska
2. II miejsce: Diana Jakubiak – SP Milejów
3. III miejsce: Julia Wrocławska – SP Krzyżanów

Duety:
1. I miejsce: Celina Pirek i Aniela Dryżek – SP Gomulin
2. II miejsce: Hanna Tręda i Dominika Depczyńska – SP Wola Krzysztoporska
3. III miejsce: Adrianna Dębicka i Franciszek Pluta – SP Bujny, Lena Sobieraj i Sebastian Klocek – SP nr 12 Bełchatów

Zespoły:
1. I miejsce: Zespół wokalno-instrumentalny ze SP Wola Krzysztoporska
2. II miejsce: Zespół „Iskierki” ze SP Parzniewice
3. III miejsce: Zespół wokalny ze SP Krzyżanów

Nagrodę dyrektora GOK otrzymała Natalia Robak z SP Parzniewice.

Wyróżnienia w kategorii soliści otrzymali m.in.: Nikola Chomontek, Daria Pyrzakowska, Lena Gandziarowska, Hanna Brzeska, Kaja Pyrzakowska, Zofia Jęczmień, Bartłomiej Karkocha, Kornelia Ałaszewska, Zuzanna Dryżek, Anna Drzynicka oraz Kalina Krajewska.

Podczas uroczystości wręczania wyróżnień na scenie obecni byli Dyrektor Szkoły Podstawowej w Woli Krzysztoporskiej, Pani Anna Otwinowska, Przewodniczący jury, Pan Mateusz Cieślak, oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Pan Marcin Pawlikowski.

Nagrody za miejsca na podium zostały wręczone przez Wójta Gminy Wola Krzysztoporska, Pana Romana Drozdka, Wicemarszałka Województwa Łódzkiego, Pana Zbigniewa Ziembę, Przewodniczącą Rady Gminy, Panią Małgorzatę Gniewaszewską oraz Prezesa Fundacji Wspierania Folkloru Wiejskiego i Miejskiego, Pana Pawła Rychtera.

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom oraz uczestnikom za ich zaangażowanie i talent. Niech te wyróżnienia będą motywacją do dalszego rozwoju artystycznego!